Inglise keeles geocaching e. eesti keeles geopeitus on rahvusvaheline mäng, mis sai alguse 2000. aastal Oregonis, Ameerikas. Nüüdseks on mäng levinud igale kontinendile üle maailma. Geopeitust saab alates 2001. aastast mängida ka Eestis, kus esimese aarde peitis Enn, kes käivitas ka geopeituse eestikeelse kodulehe.
Tegu on rahvusvahelise mänguga, mida mängivad nii kohalikud kui turistid kaugetelt maadelt, mäng sisaldab muuhulgas ka rahvusvaheliselt liigutatavaid rändureid (travel bug, geocoin). Mõned eelistavad oma riigi, teised rahvusvahelist kodulehte, seega on info Eestisse peidetud aarete kohta saadaval nii Eesti geopeitus.ee kui ka suurimal rahvusvahelisel lehel geocaching.com, mis on muuhulgas ka eestikeelne. Teised rahvusvahelised lehed (nt opencaching.com, geocaching.su, navicache.com jm) sisaldavad kordades vähemate aarete infot ega ole nii populaarsed.
Aardepeitjana saab aaret geopeitus.ee lehel avaldades valida, kas avaldada aarde ise ka rahvusvahelisel kodulehel geocaching.com või lasta see ära teha vabatahtlikel. Nemad tõlgivad (enamjaolt teeb seda kasutaja Caro) ka kirjelduse vajadusel inglise keelde, et aarde info turistidelegi arusaadavam ja atraktiivsem otsida oleks. Vabatahtlikud teevad seda täiesti omast vabast ajast, tahtest ja tasuta, luues Eestist välismaalastele geosõbraliku riigi kuvandit.
Aarete avaldamisel nii geopeitus.ee kui geocaching.com lehtedel on mitu head põhjust:
Kui Eestisse peidetud aare avaldatakse ainult geocaching.com (või geocaching.su vms) lehel ning selle peitja ei plaani või oska aardeinfot geopeitus.ee lehel avaldada, siis pärast aarde mängureeglitele http://www.geocaching.com/about/guidelines.aspx ja headele tavadele vastavuse kinnituse saamist avaldatakse see geopeitus.ee lehel kasutaja „geocaching“ nimel. Nii saavad seda otsida ka mängijad, kes kasutavad vaid geopeitus.ee lehte. Ja olemegi ka meie aarde võrra rikkamad, mis muidu ainult rahvusvahelisel lehel olnuks.
Geopeitus või geocaching - heal mängul mitu nime!