Tüüp: Tavaline aare Maakond / linn: Harjumaa Raskusaste: peidukoht 1.5, maastik 2.0 Suurus: väike Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse! |
Kirjeldus:
1978 aasta aardega saab alguse uus ajaloo teemaline seeria. Nagu seeriatel kombeks on olnud, siis järgmise aarde võiks peita selle topsi esmaleidja. Kui seda soovi pole, siis palun logis sellest teada anda.
Nõuded:
-Järgmine peitja peidab järgmise aasta arvuga aarde kuu aja jooksul pärast aarde leidmist.
-Aastad liiguvad järjest ühe kaupa edasi. Aare võiks siis olla ise selle aastaga seotud kas siis teostuselt või asukoha poolest.
-Aardetüübile nõudeid ei ole.
-Esmaleiust ilma jäänud võivad alati peita seeriasse lisaks boonuseid. Keegi ei keela eraldi aastatega liikuda ka tagurpidi :)
Seeria idee kuulub Madisele ja antud aasta sai välja valitud, kuna sobib geopeituritele vast hästi. Küll oli asi tol hetkel tänapäevasest süsteemist väga kaugel, kuid just sellel aasta 22. veebruaril viidi orbiidile esimene prototüüp satelliit OPS 5111 (NAVSTAR 1). Aastaks 1993 oli ringi lendamas kõik töökorras 24 satelliiti. Ja nagu teada, siis aastal 2000 lasti asi kasutusse ka tsiviilisikutele. Tehnikat on orbiidil muidugi selle aja jooksul kõvasti täiendatud ja nimikangelasest sai juba kolm aastat peale starti kosmoseprügi.
Antud kohas midagi selle aastaga seost vast ei ole. Küll aga on seal kõrvuti kolm õhku lastud patarei alust. Keda sellist sorti ajalugu huvitab, siis ringi vaadata seal tasub.
Vihje: pole
Lingid: https://www.n2yo.com/satellite/?s=10684
Aarde sildid:
lahe_teostus (19), soovitan (11), lumega_leitav (2), võsa (1), militaarobjekt (1), lühem_matk (1), ajaloo_seeria (1), 2020_aasta_aarde_kandidaat (1)(täpsemalt)
Geocaching.com kood: GC90TVW
Logiteadete statistika:
85 (100,0%)
0
3
3
1
0
0
Kokku: 92
Jälle ma ei teadnud, et siin Paldiski poolsaare tipus on niivõrd ägedaid suurtükipatareisid olnud. Ega aardest endast seda teada kohe saanudki, kui aarde juurest ära sai minema hakatud, siis betoonitükid metsa all jäid silma. Ja vaatasin kohe, et pole looduslikud, igasuguseid erinevaid kive sees jne. Ja kaardiga tööd tehes sain aru et jah, õhkulastud patareid. No väga äge igastahes. See korvas selle võssis trampimise koheselt ka ära. Aare ise ka kvaliteetaare. Seega võib igati rahule jääda ja FP väärt kindlasti.
Tundub, et uuel peitjal oli enda aarde jaoks logiraamatut vaja: https://www.geocaching.com/live/log/GL1C8GE93
Tõstsin konteineri ümber ja lappisin kokku. Õnneks keegi oli paberi logiraamatu asemele jätnud. Käib see ka hetkel. Taas ei saa aru kellel oli üliväikest täis soditud märkmikut vaja. Kui keegi läheb ja saab kaasa võtta logiraamatu mis sobib üpris tillukesse topsi (6-7cm läbimõõduga), siis oleks väga tänulik.
Jätsin auto raja algusesse ja tegin väikse jalutuskäigu. Täitsa tore vidin siin. Tänan.
Viisin uue logiraamatu. Aaret hoidev puu on vahepeal ümber kukkunud. Õnneks õige suunaga maa poole, niiet ei hakanud esialgu ümber tõstma. Võibolla mõnel järgmisel korral.
Veidi läks aega lähenemistee valimiseks, aga kokkuvõttes sai vist õigesti valitud. Tundus, nagu siia oleks mingi nõukogude UFO ka lisaks alla sadanud. Aitäh!
Nu tegelikult läksin aarde juurde üksi, kuna Mia arvas, et ei viitsi jalutada. Õnneks. Tee oli mõnus ragistamine. Teepeal mõtlesin, et milline küll aare olla võiks ja kae imet, nägi välja täpselt välja nagu ma vaimusilmis ette olin kujutanud. Tänud tänud aarde eest.
Sääskede ja parmude saatel sai läbi heinamaa ja võsa kohale ragistatud - õnneks jäi satelliit kiirelt silma ja pääsesime tagasi, ära nende tüütute putukate käest. Tänud peitjale!
Natuke sai rattaga võsas ragistatud ja satelliit üles leitud. Aitäh.
Kuna lähenesin hoopis teiselt poolt kui enamus geopeitureid, siis jäi esimesena silma aare ning alles peale logimist nägin millest siinne maastik koosneb. Tänud näitamast!
Aardeni tee leidmine oli väljakutse, aare ise jäi kiirelt silma. Lisasin aardesse trükkplaadi. Aitäh peitjale.
Tore, et kõik vanad satelliidid pole kosmoseprügiks jäänud. Miskit on ka tagasi maa peale uudistamiseks toodud. Vahva aare, aitäh peitjale!
Siin läks juba tõeliseks märjas lumes sumpamiseks. Aga kuna aega ja jõudu oli ja jalad olid juba niikuinii vettinud ning saabastes olev vesi kenasti soojaks läinud, siis kulgesime rahulikult aarde poole. Loomulikult tagasi väheke lihtsamalt kui minnes, aga see ju loomulik. Tänud peitjale
Käisime esimese hooga ja tegime tiiru majaka all - tänase ilusa ilma puhul oli seal rahvast murdu, parkisime auto aga hoopiski teeotsa algusesse kust tundus, et on kõige parem aardele läheneda ja seadsime sammud sinnapoole. Kohale viis täiesti arvestatav rada, uudistasime natuke ümbritsevaid jäänukeid kaugetest aegadest ning siis panime vahvasse konteinerisse nimed kirja :)
Jalutasin Paldiskist siia ja ka tagasi. Oli imeliselt mõnus ja soe päev. Viimased sada meetrit aardeni möllasin ämblikuvõrkudes rohkem, kui oleks tahtnud. Kinni nad mind püüda ei suutnud, ma ämblike jaoks ilmselt liialt suur saak. Tänud siia kutsumast. Aare viks ja viisakas nagu laur aarete puhul ikka.
Teine aastaarvu aare täna. Masin tundus päris korralik, pisut värviparandusi vaja ja lähebki uuesti orbiidile. Tänud!
Küll võivad talvel, soojas toas lollid mõtted tulla. Vallutada mandri Eesti loodepoolseim punkt. Vaidlusi oli, milline neist loodepoolseim on. Järelikult tuleb kõik kolm poolsaart teha. Täna siis Pakri. Ma vihkan võsas ragistamist ja kardan paaniliselt ämblike. Aga lubadus on lubadus. Ja et mitte siia võssa enam kunagi tagasi tulla, palusin geopimeduse vastu rohtu. Aitäh sulle, hea aitaja, et sul ükskõik ei olnud. Tänud ka peitjale, sest teostus oli ju vaatamist väärt.
Kui õigesse kohta ronida, siis näeb õige asja kenasti ära ka ???? Aitäh, meeldis, pingutase ja tehtud töö eest üks FP ka.
Leitu oli pärl omaette. Meeldis nii koht kui aare. Minu poolt sildid külge. Ja pealegi, saigi ühe ohtliku ala atribuudi ka juurde. Mõned veel ja saab ka eelmise aarde teate leiuks muuta.
Tänud.
Teel aarde juurde tee äärses aias toimusid renoveerimise tööd. Matkasime kohale ja uurisime ümbrust ja leitud sai otsitav. Tänud peitjale.
Põnev kant, põnev maastik, geopeiturlikult sobiv teema ja lahe aare. Mina tänan!
Mulle peitja meisterdused hästi meeldivad. No mõnel ikka mõte lendab ning oskuslikud käed koos heade materjalide ja alati mingite toredate temaatiliste lisavidinatega annab lõpus vahva-tore-äge efekti.
See aare tundub olevat nii avalikus kohas, aga peale geopeitujate vist liiga paljud siia betoon- ja raudkärakate vahele jõlkuma ei satu. Küll aga tekkis logiraamatut sirvides küsimus, et mis saladus see keskmiselt lehelt välja on lõigatud... Kui logimisjärg selle leheni jõuab, siis vaadake, et te uut lehte ei keera: me oleme ju nanodega kirbukirja harjutada saanud küll ja küll.
Kuna ajalooseeriasse peitmine seisab nüüd ka endal ees, siis tundsin, et oleks viisakas kindlasti ka sarja ava-aare enne üles otsida. Auto jäi 160 meetri peale ning sealt sammusin üle ohtrate sinililledega kaunistatud mulluse heina nulli. Lauri kvaliteedis ei tulnud pettuda seegi kord, vääriline avapauk igas mõttes, väga mõnusalt teostatud, aitäh! Lisaks tänud ka Madisele, kes põneva seeria idee letti käis - täitsa huvitav jälgida, milliseid seiku erinevad peitjad ajaloost välja nopivad.
Jaa, pauku on siin kõvasti tehtud. Milline purustusjõud ja tagajärg saab igaüks ise kaema tulla. Lisaks leiab boonusena sateliidi. Täitsa asjalik teine, isegi nime saab sisse kanda.
Ossa, kus täna oli siin tuuline. Ilmselt igal pool mujalgi möllas täna tugev tuul, aga meie saime seda tunda Parki poolsaare tipus. Autost väljudes lisandus sellele lumi, õigemini rahe, mis peaaegu tugeva tuule tõttu siin kõrgel pankranniku serval peaaegu horisontaalselt näkku lõikas. Tirisime hetkeks kapuutsi kõvasti pähe ning alustasime siiski jalutuskäiku. Kuna aarde otsimine ei olnud päeva peamine eesmärk, siis jõudsime selleni hoopis teiselt poolt kui peitja poolt soovitatud. Kevadisel ajal on see eelis, et saab liikuda metsas ka seal, kus suvel lokkab sünge võsa või kõrvenõgesed ja vaarikad. Paldiski kandis on jalutatud ja rattaga sõidetud palju, seekord valisime hoopis muud rajad. Päris vahva oli. Lumi oli juba asendunud päikesega ning metsa vahel oli mõnus jalutada, tugevast tuulest oli kuulda ainult mühin eemal taustaks.
Metsas uidates ja sinililli imetledes jõudsime muidugi ka aardeni. Vahva asi, tore algus ajaloo seeriale. Aitäh! Veetsime toredad tunnid siin täna.
Tuul tahtis ära viia, aga kuidagi ikka püsisime teel. Aitäh!
Kui eelmise aarde juures oli kõik kulgenud liigagi lihtsalt, siis siin saime seiklusi topelt koguses. Autost vaevalt paar meetrit astudes oli ilmselt Paldiski ainus paari ruutmeetrine sulalumelapike ja Salmel õnnestus ennast kohe sinna külili libistada. Väike kostüümivahetus ja uus katse edasi liikuda.
Objektile lähemale jõudes märkasime eemalt inimesi ringi askeldamas. Kui jõudsime kõnetamise kaugusele, küsiti meilt kohe, kas otsime geopunkti? Kinnitasime, et ikka Geopeitus on meid sinna võssa toonud ja uurisime, kas aare on leitud. Otsimine oli täies hoos ja tundus, et juba tükimat aega on seal tuuseldatud. Mina aga seisin juhuslikult kohe aarde kõrval ja käega osutades küsisin, et kas see ei sobiks aardeks? Hämmastunud näoga kodanik oli otsinud vist ei-tea-mida, kuid mitte sellist lahendust. Panime end logiraamatusse kirja ja vaatasime veel natuke ringi. Selle käigus õnnestus mul koperdada mingi kivist ja metallist juraka otsa, nii et mu põlve tekkis läbi kahe püksipaari paras auk. Lonkasin autosse ja edasine geopäev möödus üsna valulikult.
Aare oli vahva, suured tänud peitjale!
Ilm oli täitsa hea kuigi kahjuks külma võitu aga siiski oli tore jälle Paldiskit külastada :) Aare oli väga lahedalt valmis ehitatud, nagu päris :) Aitäh selle suurepärase teose eest :)
Seeriad on ägedad :) Muudkui tiksub juurde uusi toredaid aardeid. Ootad ja vaatad, mida peitjad väljanuputavad. Täna kiskus mind mere poole. Kuulama lainete müha, vaatama vahuseid laineharju. Auto sättisin juba tuttavasse tagumisse parklasse. Oli silma jäänud, et siit läheb rada metsapoole. Pole nagu varem kuulnudki, et ka siin metsas mõni patareialus on õhtu lastud. Nüüd õnnestus nende jäänustele pilk peale visata. Päris otse ei saa ju minna, kui patareiauk on tee peal ning ringi minnes jäid silma jäljed. Kasutasin siis talve eeliseid ning järgnesin jälgedele. Tänased need jäljed polnud, aga hästi andsid suuna kätte. Kes muu siin ikka ringi kolistab kui sateliidi otsija. No Vot ja ongi siia potsatanud. Päris äge eksemplar. Aga kui tootja nime vaadata, siis ega muud ju ei ootakski. Aitäh!
Paldiski Geopäeva leid #4
See oli tore üllatus. Alguses kõndisin mööda, pilk mujal. Ringi keerates ja õiges suunas vaadates oli avastus: Leidsin!
Sammuke tavalisele aastale jälle lähemal. Ajaloo seeria 3. leid.
C:geo trailheadist sõitsime märkamatult mööda aga suurest parklast õnnestus siiski õigele teeotsale jalutada. Asutsime kellegi jalajälgedes aardeni - viimane logi raamatus oli 5 päeva eest, ei tea kas praegu tõesti jalajäljed nii hästi säilivad? (681) Aitäh, vahva tükk!
Paldiski tuletorni juures on nii palju viimasest käimisest muutunud! Tissidega valge näkk vaatab merd, kaks uut hoonet on tuletorni alla rajatud. Üks neist Pakri Paruni kohvik, millel Pakri kruiiside reklaamid. Ka matka.ee (ja avasta) keskust polnud vist varem silmanud.
Ühtegi hingelist lähistel polnud, saime rahus jänese jälgedes aardeni tatsuda. Juba poolel teel vaatasin, et näe, Est-Cube1 on siin elusuurusest kordades suuremana maha prantsatanud :-D Kui siis ka aarde leidsime oli imetlemist ja positiivseid üllatusi mitmeid. Algselt arvasin peidikut silmitsedes, et no nii, nüüd on erinevad patakad ja juhtmed vajaka (autos olemas), aga õnneks saime siiski käepäraste vahenditega hakkama :-)
Laurile au ja kiitus väärt seeria ning tubli teostuse eest! Aare parimas korras. Soojalt soovitatav aare.
Sõitsime umbes saja meetri peale, edasi otse läbi võsa nulli poole. Pimedas on siin toredam , valges kindlasti ei anna seda efekti. Tore konteiner Tänud
Esimene selle-sügisene geotuur, kus jope ja jalad lumiseks said. Auto võimeid ei hakanud üle hindama ja jätsin selle u 150 meetri kaugusele. Sealt siis kulgesin edasi jalgsi. Kohapeal jäi satelliit kohe silma. Ah, et sellised nad siis olid, aitüma tutvustamast! Toreda teostusega asi!
Väga vahva aare! Oleks pidanud tulema valges, oleks saanud ka ümbrust paremini uudistada. Tänud!
Tore koht, ilma GP ta poleks sinna nurka ilmselt kunagi jõudnud. Tänan
Meie tulime ilusas hommikuvalguses. Silmi pimestas Adamsoni "Laeva viimne ohe" (noh koopia muidugi). Sellepeale suutsime isegi lähenemistee valikuga ennast täiega metsa põrutada. Aga noh, need satelliidid suutsid meid ikka õigele teele suunata ja nii jäi meil põhjaminek ära. Aitäh!
Õhtul tekkis vajadus poodi minna. Aga et mitte niisama suts poodi ja tagasi sõita, siis sõitsime natuke pikemalt. Kodust näitas siia teepikkuseks 55km, järelikult samapalju ka tagasi. Saime poes käidud ja saime ka selle aarde leitud. Täitsa äge meistriteos, nagu päris! Ning kindlasti tasus siia pimedas tulla, soovitame teistelegi. Täname aarde eest!
Väga toreda teostusega aare, meie täname! Pärast tegime lähedalasuva lõkkeplatsi juures väikse pikniku kodust kaasavõetud maitsvate kanafilee-muna-võileibadega. Küll maitseb toit värskes õhus hästi!
Seda aaret ootasin pühapäeval kõige rohkem, sest olin logisi lugenud ja kiidusõnu jagus.. tahtsin siis ka selle üle vaadata. Ei pidanud pettuma. Väga tore aare. :)
Aitäh!
Selle vahva seeria esimene aare. 1978 on 20 aastat enne minu aja arvamist, nii et ma ise sellest eriti midagi ei mäleta. Küll aga on selleteemaline aare meeles. Parkisime oma ustava geomobiili ja võtsime suuna nulli. Eks see kohati üks paras võss oli, aga ei midagi ületamatut. Mina silkasin ees ja avastasin aarde nii, et panin peaga kolaki sellele otsa. Peaasi, et leitud, vahet pole, et kuidas :D. Avasin ja vaimustusin ja panin kinni ning ootasin sõbrakarja ära. Seejärel panime nimed kirja, tuiasime ümber selle huvitava objekti ja läksime tagasi. Vahepeal saime Mikilt üldharidusliku loengu selle kohta, et kui maapind on üles pildistatud, et kuidas siis need pildid omavahel kokku aetakse. Igati tore ja kasulik. Aitäh!
Pärast Ohtlik ala x50 aaret mõtlesime kusagil keha kinnitada. Geopeituritele kalliks saanud Peetri toll oli enda uksed sulgenud varem kui lubatud ning toidupood ka just mõnikümmend minutit tagasi tuled kustutanud. Ega siis midagi, tuleb edasi aardeid otsida ja nii tee tõi meid siia. Või noh aarde lähistele, sest eelmise leidja mainitud geomaanteed me küll ei näinud :D Saime liikuda natuke mööda heinamaad, natuke mööda mättaid ja natuke läbi võsa - oli mitmekesine. Liis pani sellise hooga ees minema, et isegi kui oleksin jooksnud (jah, bussile ma olen nõus järel jooksma :D), siis poleks järele jõudnud. Nullis ootas ees tore konteiner. Panime logid kirja ja arutasime suurte betoonitükkide päritolu üle. Aitäh siia juhatamast, oli põnev!
Nulli tuvastamisega läks omajagu aega ja hea oligi, nii sai objektile ka põhjalik tiir peale tehtud. Tänud aarde eest!
On alles betooni sinna võssa pandud. Hea, et georada ees oli polnud kaardipeal täppi taga vaja ajada. Lahe konteiner.
Kui me juba siinkandis olime, siis noppisime ka selle aarde. Täitsa huvitav piirkond. Aare ise väga vahva. Aitäh!
Tõesti huvitav kant seal ringi uudistada. Sateliidi leidsime ka. :) Aitäh!
See kosmiline värk on tavainimese mõistuse jaoks ikka veidi määdzik. Vahemaad, mis ei kõla loogiliselt, pluss kosmosest tehtud pildid, millel näha nõel heinakuhjas. Saab näha, kaugele see asi veel võimeline arenema on. Aardega muidugi on vaeva nähtud. Tubli töö!
Tuttav kant, aga jälle üks uus ja huvitav koht, tänud.
Osad meist polnud ammu Paldiskis käinud ja nii meie teekond minu soovitusel siia kulges.Parkisime oma killavoori soovitatud koordinaatidele ning jalutasime aardeni.Uudistasime veidike ka ümbrust.Kaidol oli kõige rohkem küsimusi selle anarhia tekke kohta mis siin lähistel avanes.Logisime vahva aarde ja kõmpisime veel tuletornini ja vaatlesime merd.Aitüma 1978 aastat meenutamast ning ootame põnevusega järgmiste aastate tutvustusi.
Tundub täitsa tore uus seeria, ootan juba järgmist aaret. Siin oli paik küll täitsa põnev ja uudistamist väärt. Aardeni jõudsime suure ringiga. Omakeskis mõtlesime, et mis siin küll olla võis. Meeldis, et aare on tore ja vägagi temaatiline. Aitäh!
Väga põnev, et taaskord uus omamoodi aarete seeria. Poleks midagi olnud ka uue tähestikuseeria vastu. Lähenesime mööda rada, mis kuulus eeldatavasti eelmistele leidjatele, kuid jõudes huvipakkuvate ehitiste jäänusteni kaldusime kursilt kõrvale. Lõpuks jõudsime aardeni suure ringiga. Nullist leidsime päris ägeda teostusega aarde. Kui tuluke põlema läks, siis läksid aga meie tulukesed kustu, sest ei saanud aru kuidas seda kinni panna. Kui nimed kirjas ja tekkimas juba mõte, et peaks Lauri käest järele pärima, läks kõik aga esialgsesse olekusse. Hiilisime ruttu minema, ennem kui satelliit meie asukoha avalikustab. Aitäh aarde eest ja jääme ootama seeria jätkuaardeid.
"Satetiit" jättis Jasperile kustumatu mälestuse ja oleme ausad, ka endal oli tore! Panime nimed kirja ja läksime edasi eemalt paistnud tuulikuid lähemalt vaatama :)
Laur kirjutas mingi päev ning uuris, et mis ma arvan, kui teeks uue tähestikuseeria. Mõtlesime natukene isegi võimalikke nimesid aardele, kuid siis turgatas mulle pähe ammune idee teha ajalooline seeria. IT-inimesena pakkusin alguseks küll 1970 välja, mis on UNIX ajaarvamise alguseks, kuid 1978 on geopeiturite jaoks veidi märgilisema tähendusega, nii et sobib ka see aasta väga hästi alguseks.
Kuna kohe seeria teist aaret ei tahtnud peitma hakata, siis ei kiirustanud siia ning vaadates esmaleiu kellaaega, oleks selle ka saanud, kui oleks eile pärast Jasperi lõunaunest ärkamist tulnud otsima.
Aarde juurde vantsisime kõik neljakesi. Mina Roberta turvatooliga ees ja Jasper ning Liis järgi. Aarde juures kordas Jasper muudkui satetiit ja satetiit ning uuris seda iga nurga alt. Väga lahe teostus, minu poolt sildid külge.
Aitäh Laurile peitmast ning kui kellelgi on kunagi soov seeriat alustada, siis mul üks idee jäi veel tagavaraks ;)
Olime plaaninud tulla siiakanti aardeid võtma ja uus aare oli toredaks üllatuseks. Samas aga ei soovinud päris esimestena leida. Seega ei kiirustanud ja pärast tuletorni külastamist mõtlesime, et vaatame selle aarde ka üle. Autoga sõitsin heinamaale niikaugele, kuni märkasin üht autot parkimas. Tõnu sukeldus rohu ja võsa sisse, et kuidagi aardeni jõuda. Mina hakkasin autoga tagurdama parema tee peale tagasi, kui märkasin, et keegi liigub aarde suunast võsast välja tolle pargitud auto juurde. Tervitame ka kaasgeopeiturit! STF läks kirja kell 15:15. Väga meisterlik ja teemakohane aardekonteiner. Täname!
Eeldasin ka, et avaldumisepäeval on FTF tehtud. Otsest plaani polnud siia tulla, aga kuna õhtu oli mõnusalt soe ja päikseline, siis kohe kutsus Paldiskile tiiru tegemast. Nulli jõudes mõtlesin, kuhu kõikjale siin aaret peita saaks. Sealt kust mina tulin, ühtegi georada ei märganud, kõndisin siis teisele poole ning seal nägin rada, jälitasin seda kuni hakkas aare silma. Eks olin selle kõrvalt enne mööda kõndinud, kuid ei märganud. Igavesti lahe vidin kokku tehtud, väga efektne.
Alguses olid taevas vaid üksikud satelliidid, nüüd tiirutab neid meil peakohal 2666 tk, suurem osa nendest ei ole muidugi enam navigatsiooni otstarbel taevasse lennutatud. Erinevaid ülemaailmseid satelliitnavigatsioonisüsteeme on praegu kasutusel 4 tk - GPS, Beidu, Glonass ja Galileo. Kui neid peaksid kõik geopeiturid unepealt teadma, siis lisaks neile eksisteerib veel 2 lokaalset süsteemi QZSS Jaapanis ja Navic Indias. NB! Aarde piirkonnast leidsime ühe orbiidilt allalangenud satelliidi või siis ootas see hoopis orbiidile lennutamist. Mine sa tea.
Eks neid erinevaid militaarseid satelliite saadeti maa orbiidile juba kuuekymnendate esimesel poolel. Enamasti tekkis nende juhtimisega probleeme ja varem v6i hiljem sisenesid nad kosmoseprygina tagasi maa atmosfääri. Aastaga haakuvalt ntx leidis oma l6pu 1978 aastal N6ukogude liidu RORSAT programmist pärit satelliit "Kosmos 954" mis Kanada kohal alla kukkus.
Otsimise endaga läx tegelikult väga lihtsalt. Tulime poisiga jälle ilma nautima ja Pakri kant tundus selleks igati sobivat. Seda et ka täna hilisel keskpäeval meid siin ees tyhi logiraamat ootab, ei osanud kyll oodata. Uuudistasime lahedat teostust ja määrisime siis esimese lehe sisse 15:04 Tagasiteel autoni nägin nac eemalt v6sast veel yhte kuju nulli poole liikumas. Tuvastada ei suutnud, aga kahtlust polnud et tegemist oli kaasmängijaga. Tervitused ;) Laurile tänud laheda näputöö eest ja eks tuleb nyyd enda pea ka tööle panna ;)