Tüüp: Tavaline aare Maakond / linn: Harjumaa Raskusaste: peidukoht 2.0, maastik 2.0 Suurus: väike Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse! |
Kirjeldus:
Miiniladude territooriumi lõunaosas seisab tühjana metsavahi maja. Maja seisab kasutuna juba aastaid. Kuurid ja WC hakkavad juba kokku vajuma aga maja veel püsib püsti. Aare on peidetud majast natukene eemale, omapärase aia külge.
A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M|0|1|2|3|4
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z|5|6|7|8|9
Lingid: pole
Aarde sildid:
väikesaar (2), mahajäetud_ehitis (2), lumega_leitav (1)(täpsemalt)
Geocaching.com kood: GC7WFZ9
Logiteadete statistika:
45 (93,8%)
3
3
0
0
0
0
Kokku: 51
Aare leitud. Jäi arusaamatuks miks metsavaht nii kaitstud oli?
Veetsime päeva Naissaare lõunaosas, Külastasime seni leidmata aardeid, millest enamus asusid küll kohtades, mis ähvardasid justkui kohe kaela kukkuda ja seega oli lausa rõõmus tunne, kui saime taas saare ilus ringi jalutada. Aitäh päevateed juhatamast ja huvitavaks tegemast
Olime tegelikult juba loobumas kui kusagilt heina seest leidsin aardetopsi, mis ilmselt oma pesast oli välja pudenenud. Panin selle tagasi lähimasse pessa nii hästi kui sain ;)
Tänud.
Geoloog sai järjekordselt aja maha võtta ja mina alustasin purkidega kolistamist. Piisas ühest ringist. Ei tea, kas see nähtus on kantud eesmärgist ennetada lindude okastraataeda takerdumist? Võib-olla oli muidugi metsavahil lihtsalt omapärane kunstisoon. Ei tea. Peitjatele igal juhul aitäh!
Veidike sai ikka tiirutada seal aia vahel, aga teise ringiga jäi tops näppu ja nimed said kirja. Tänud aarde eest!
Leitud ja logitud. Tänud peitjale.
Siin sai ikka neid vihele vastavaid esemeid vaadatud ja just see õige vahele jäetud. Teise ringiga leidsime. Tänud peitjale.
Koordinaat on pigem kasulik maja leidmiseks, aaret aitasid leida vihje ja logid. Koht ise on väga põnev. Aitäh!
Koordinaat näitas justkui maja juurde, kuid kirjeldus käskis otsida aia juurest. Vaatasime algul ühte jupikest, siis liikusime teise juurde ja hakkasime juba süsteemsemalt otsima. Ega niimoodi see tops peitu ei jäänud ja saime nimed kirja panna. Väga huvitavad aiakaunistused igatahes. Aitäh!
Kui mõnel valvab maja vanaema ja teisel kõrgemal tasemel valvesüsteem, siis siin oli ka päris hea süsteem. Kohe nii hea, et minagi takerdusin okastraati ja tõmbasin püksid natuke lõhki.
Korralik taaskasutusega valvesüsteem on sellele majale ikka ümber ehitatud. Terve see päev siin saarel jukerdas geps korralikult ja näitas teibaid ka siin. Aga kambaga poleerides võib ju ka suuremat ala läbi kammida. Seal kus meie Liisiga õigest kohast mööda vuhisesime, tuli tegi Kaupo korraliku vigadeparanduse.
Tänud.
Autoga toodi meid maja kõrvale, mis nii viga aardeid otsida. Edasi jalutasime mööda aeda ning kui gpsi null sai paika, siis ei läinudki enam kaua. Kahju jah, et majad lagunevad, aga ega kõiki ei suudagi keegi korras hoida. Aed oli omapärane, aga täitsa praktiline lahendus topsidel.
Kolistasime kogu perimeetri taara läbi, õiget konservi kahjuks ei tabanud.
See aed sai ikka täies ulatuses läbi käidud. Ilmselt olime lohakad ja seega sai veel pool tiiru peale teha. Tänan.
Oi neid purke alles jagus :) Kuidagi ei tahtnud see õige purk kätte tulla. Lugesime logisid ja sellest oli palju abi. Piirkond kohe vähenes ja sai uuesti üle vaadata. Ikka oli üks purk vahele jäänud. Aitäh peitjale!
Paavo logi võtab asja hästi kokku
Nimed kirjas, naised ja lapsed praamile ja mehed said teel koju möllavat merd nautida
Metsavahi maja juurde jõudes hakkas vihma sadama. Tegime majas tiiru peale, aga aaret ei leidnud. Vaatasime õues ringi ja ikka ei hakanud midagi silma. Lugesin kirjeldust ja seal ju sulaselgelt öeldud kus aare on. Keskendusime siis õigele objektile. Huvitav, miks see aed selline on? Kas metsloomade eemalhoidmiseks?
Ja ongi kätte jõudnud seekordse saaretuuri viimane aardeotsing. Kuna praamiaeg pressis naistele-lastele-koertele juba natukene peale, lootsime pigem kiiret leidu. Aga seda siit ei tundunud tulevat. Ja ega tulnudki. Hargnesime, otsisime kõik vihjed läbi, aga ikkagi kulus päris palju aega, et lõpuks Elena rõõmuhõise meile pääsetee tõi. Suured tänud Sigridile ja Herkile saart aaretega rikastamast! Potsik kombes.
Saar mõneks ajaks leidmata aaretest puhas, aga ega see nii jää, ütleb geokogemus. Aitäh ka selle eest! :-D
Kui varem liiklesime teiste geopeiturite jala- ja rattajälgedes, siis enne seda aaret jõudsime neile järele. Seda aaret ja ka mitmeid järgnevaid otsisime ja logisime juba ühiselt. Aitäh!
Metsateel sattusime uuesti kokku seenelistest geopeituritega, kelle jaoks oli see saar tõesti paradiis. Näitasime samuti paar seent kätte ning astusime kiirel sammul edasi. Tagasisõit tõesteti siiski ju liiiiiga palju varasemaks, et rahulikult minna. Varsti vurasid järgi ka Inge ja Marko ning nii me suure seltskonnaga majani jõudsimegi. Vihje oli loetud ning grupiga läks kiiresti. Aitäh!
Olles saarele justkui ringi peale teinud, olid peamiselt jäänud otsida vaid saare keskosas olevad aarded. Mereröövli juurest merele vaadates paistis, et kohe-kohe läheb ilm totaalselt käest ära. Natukene ennem metsavahi maja juurde jõudmist avanesidki taevaluugid ja vett hakkas tilkuma.
Kõigepealt läksime koordinaatidele vihjele vastavat detaili otsima. Sahvri vist leidsime aga keegi üle sahvri tühjaks teinud. Õues oli näha, et mis sahvri jäänustega tehtud. Suundusime siis kolistama. Aaret ei ilmunud välja aga ei kuskilt. Siis taipasin kirjeldust lugeda, et piirkond õige aga võibolla natukene koordinaat lappab. Umbes 20 meetrit nullist tabaski Maire märki ja jõudsime logimiseni. Hoone avastamise ja aarde otsimise peale kulus meeletu aeg aga hakkama siiski saime.
Hommikune plaan saare lõunaosa aaretega tegeleda muutus jooksvalt, kui Mereröövli aarde juurest tulles järsus tagasikurvis selget rattajälge silmasime ja kaarti vaadates suundus see ju samuti sobivalt aarete suunas. Pikemal sirgel saimegi 5 uljast geopeiturit kätte ja koos kulgesime majani. Suurem hulk otsijaid leiavad kiiremini. Aare oli 'üks paljudest' ja sai nimede võrra rikkamaks. Tänan.
Naissaare kahekümne üheksas. Ma olin õndsas teadmises, et geoüritus algab kella 13-st ja ei teadnud midagi varasemaks nihutatud algusajast. Seetõttu lubasin siin endale pimesikutamist. Jah, topsini kolistasin end välja, aga tegelikult peaks see aare olema mõistatusaare, sest tava-aare ikkagi peaks asuma nullis, mitte niivõrd palju maad eemal.
Kui nimi vihikusse sai, vaatasin kella: 12.34. Pilk kaardile: linnulennult 1,9 km. Samm läks päris kiireks (ka see pisik must rästik, kes mu jala ette vingerdas, oli mu kiirest minekust nii ehmunud, et lasi mul ennast pildistadagi).
Nii eraldi majake metsa sees ja topelt joontel omamoodi kaunistused või hirmutamised. Taavi leidis. Tänud peitjale.
Enne selle aardeni jõudmist tegime erinevaid kõrvalepõikeid. Tahtsin Taavile näidata miiniladusid ja kohta, kus neid hulgim ladustatud on, sest poiss ei mäletanud mõned aastad tagasi tehtud jalgrattamatkast neid kohti.
Ega kaarti ei tasu ju vaadata, nii seiklesime mälu ja tunde järgi mõnisada meetrit siia-sinna, kuna naiivselt arvasin, et miinilao nimelise aarde juures on olid hunnikus metallist jurakad. Kõrvalekalle aarderajalt oli lõpuks edukas ning leidsime otsitava paiga üles, Taavi uuris ja uudistas huviga.
Kaaslased õnneks ootasid kannatlikult meie kõrvalepõike ära ja varsti pedaalisimegi koos Träski kuuse poole Ahjah, metsavahi maja ja omapärase aia vaatasime ka muidugi üle. Siin oli Taavi silm kõige teravam, kui me alles sihitult kolisevaid topse uurisime oli lapsel konteiner juba tuvastatud ning avaldas salapaiga meilegi. Aitäh, põnev koht.
Maja tundus millegipärast väga tuttava moega. Aardele lähenemisel mängisime rongi ja tuututasime turistidele. Eilsest ekskursioonist jäi meelde, et selline kahekordne aed koos verekoertega piiras miiniladude territooriumi. Täna koeri polnud, aare korras. Aitäh!
Vist eelmisel aastal võtsin ka selle aarde plaani, aga siis üritasin valelt poolt ning ei leidnud rada. Sedakorda siis enam-vähem otse ja mõistlikult poolt.
Kohapeal tuli omajagu edasi ja tagasi kõndida, et saaks torkivast aiast õigele poole. Siis leidsin topsi - taaskord maast rohu seest nagu ühed hiljutised otsijad. Ilmselt oli viimastes tormituultes sinna pudenenud. Kusjuures kujutasin elavalt ette, millist "toredat" häält kogu see aed tugevamate tuultega teha võib. :)
Panin nime natuke niiskesse logiraamatusse kirja ning pistsin topsi oletatavasse purki tagasi - usun, et sedakorda sai kindlalt, soovitan ka järgmistel leidjatel samamoodi peita. Aga ettevaatust, et käsi ei vigasta!
Tänud peitjale! Mõnus nurgatagune koht, kuhu tavaturist ei satu!
Karp oli maas rohu sees. Sättisime küll tagasi vihjele vastavasse kohta, aga ei jäänud eriti kindlalt kohale.
Kui eile pääsesime kuiva nahaga, siis täna hommikul olid taevaluugid vihmale valla. Mitte küll palju, kuid siiski. Sadanud vihm tegi ka rohu märjaks ning selles märjas rohus liikudes said ka jalad ja jalanõud märjaks. Seega polnud olemine enam nii hea, aga mis parata. Otsisime aarde üles ning edasi. Tänud aarde eest!
Kõigepealt märkasin maja gps-is ja siis silmi paremale pöörates ka võsas. Ja see polnud üldse mingi pisike maja. Siim asus teda uurima, et kuidas katel töötas jms, mina tegin selgeks, et nullis aeda pole ja jalutasin loominguliselt aardeni. Koordinaat 59 32.999 24 31.289 töötab ehk paremini.
Tänu vihjele oli lihtsalt leitav aga tavalisel aardel võiks null ikka õiges kohas olla.
Et kõik ausalt ära rääkida nii nagu oli, pean alustama sellest päevast umbes kuu aega tagasi, kui meil töö juures infotunnil teatati, et selle aasta suvepäevad toimuvad Naissaarel ning uuriti kas kellelgi on traditsiooniliseks öömatkaks mingeid ideid - mille peale mina siis, ilma pikemalt mõtlemata, nagu mul kombeks on - kääksatasin: GEOPEITUS! Ülemus, kellel oli ilmselt mingi udune arusaam olemas, mida see endast kujutab, oli kohe nõus ja mis teistelgi siis enam vastu vaielda on - nii saingi mina omale kohe lisaülesande korraldada meile siis öömatk koos Geopeitusega. No tore lugu küll! - mõtlesin 15 minutit hiljem oma laua taha potsatades...mis ma endale nüüd kaela tõmbasin. Öömatk (ma pole varem kunagi öömatkal käinud) Naissaarel, kus ma pole kunagi varem käinud ja ei tea maastikust halligi ja karjatamiseks suur kari mugusid - kes ei tea Geopeitusest mitte halligi. Kiirelt vaatasin, kas Naissaarel üldse aardeid on - huh, vähemalt sellega on korras, aardeid on seal piisavalt. Ööbimispaik teada, hakkasin siis meile Geotuuri planeerima - Nargö jätsin heaga kohe kõrvale, lisaks jätsin esialgu kõrvale ka teised multiaarded ja mõistatused, ning keskendusin tavalistele - sest neidki oli ümbruskonnas piisavalt. Leidsin, et kui teha umbes 12-13km pikkune ring, peaks olema võimalik leida 15 aaret - piisab mulle endale ja kindlasti ka kõigile töökaaslastele. Järgmine mure oli, kuidas töökaaslased aardeid ja ennast kaardil näeksid ja otsida saaksid - kindlasti ei eeldaks ju seda, et kõik või isegi mõned hakkavad endale gc lehel kontot tegema, et saaks kasutada gc äppi või Locust. Järsku turgatas mulle pähe, et Geojaanil oli ju juttu Sookolli veebilehest - natsa googeldamist ja tudeerimist ja leidsin, et Super! Täpselt seda mul vaja oligi. Kui teha seal geotuur valmis ja seda linki jagada, ei pea keegi kuskile sisse logima, aga näeb ilusti kõik vajaliku ära. Nädal enne üritust saatsin ka lühikese mänguõpetuse kirja teel laiali (mida loomulikult keegi väga lugeda ei viitsinud nagu pärast selgus)ja tegin aaretsest parerile tabeli, kus olid kirjas suurus, raskusastmed ja vihjed, et ei peaks koguaeg ninapidi mobiilis passima (lisaks selgus ju ka mingi aeg see, et ega Naissaarel mobiilileviga just väga hästi pole...) Kohapeal tundus, et õnneks huvitatuid äkki väga palju polegi, aga siis tekkis ülemusel geniaalne mõte, et selle asemel et alustada öömatkaga traditsiooniliselt kell 00, lükkame alguse kaks tundi varasemaks ja tulemuseks oligi see, et peaaegu kõik olid huvitatud, välja arvatud väikeste lastega tulijad - oeh. Oma lastele seletasin, et kui nad just ei taha tulla meiega kaasa ja hommikuni võsas ragistada, siis peavad nad umbes tunni aja pärast ise leidma tee tuppa ja voodisse - ei mingit probleemi, saab tehtud! Kogunesime siis kell 22 ja jaotasime ennast kiirelt kolme tiimi. Esimesse läksid need kes teadsid, et nemad otsivad üles ainult 5 lähimat aaret ja pikemale ringile kindlasti ei tule, sest tahavad ka muude öiste tegevustega hiljem tegeleda. Teise tiimi koondusid kokku kõik meie noored ja tugevad kutid ning mina, ülemus ja kõik teised ülejäänud moodustasime siis kolmanda tiimi. Iga tiim valis oma marsuudi, ning minema hakkasime 10 minutiliste intervallidega. Kaks esimest panid siis minema ja meie väljusime 22.30. Etteruttavalt mainin ära, et meie retk kestis täpselt 5 tundi, tagasi jõudsime kell 03.30, meie tiim leidis 11 aaret, 2 jäi leidmata ja 2 ei jõudnud otsimagi. Meie parim tiim - Novarc2, mis koosnes noortest kuttidest, kes olid 100% mugud - noh...nemad leidsid üles 13 aaret :D Täpsemalt siis juba iga aarde juures...
Öömatka neljas aare. Alguses tundus, et siia peab Rootsi-Mihkli poolt lähenedes kuskilt otse läbi võsa ragistama, aga minust osavamad kaardilugejad ja orienteerujad meie tiimis leidsid kohe täiesti ilusa ja laia raja, mis meid aardeni tõi. Hea et kohapeal ainult 1 koht oli, kust otsida :D aga õnneks siiski leidsime! TFTC!
Milleks koordinaate vaadata, kui võib kõik konservipurgid niisamagi läbi tühjendada? Tegin viimast ja leid tuli, kuid kerge vaimse hälbe võib mulle vist juba kirjutada. Aitäh, kammisin ka maja läbi, mulle sellised kompleksid hirmsasti meeldivad.
Meile tuli see aare jälle lihtsalt . Huvitav koht , pole varem sinna sattunudki .
Vahtisime GPS-i suunatud nullis ringi ja tuuseldasime majas ja maja ligidal aga ei miskit. Telefonides levi ei olnud ning alles hiljem aarde kirjeldust lugedes selgus, et veidi avaramalt oleks pidanud ringi vaatama. Tegelikult eks veidi vaatasin ka, aga ju siis ebaõigetesse vihjeobjektidesse. Mingi aeg jälle, aitüma!
Tegelikult oli mõnus õhtune paadiretk, kus ei hakanudki kedagi kaasa kutsuma-nagunii keegi ei tuleks. Aare leitud sutike peale südaööd. Meri oli peegelsile ja õhtu megasoe. Mõnus..
FTF kell 15:05, koos siil77 ehk Kallega. Ohhoo, jälle on "sikutamas" käidud ehk siku77 poolt saari "mineeritud"! Kaks uut aaret Naissaarel! Sobiv laevagraafik, vaba päev ja ilus ilm - mis muud, kui Naissaarele minek! Võtsime jalgrattad kaasa, et saaks kiiremini ja mugavamalt liikuda, kuna saarel on ikka suured vahemaad.
Siin me jätsime kahjuks süvenemata aarde kirjeldusse. Vaatasime, et koordinaadid näitasid maja nurka ning läksime seega majja otsima. Tuhnisime seal hulga aega enne, kui aarde kirjeldust vaatasin. Nüüd oli selge, kust otsida tuleb. Mul õnnestus esimesena aaret märgata. Aarde juures näitas mul 15...20 m nullini. Nii et koordinaadid on ikka mööda vähemalt 15 meetrit. Logiraamatusse läks kirja esimene logi. Tänud siia kutsumast. Naissaare metsavahi maja juurde polnud varem sattunud. Koos siinse aardega olen olnud nüüd Naissaarel 18 aarde esmaleidja. :D