notification_importantTäname tublisid aardepeitjaid. Hääleta Aasta Aaret 2024!
Kasutajanimi:

Parool:


Pole kontot? Registreeri!

Unustasin parooli


Toeta uue veebilehe valmimist!


Kiri administraatoritele


Kaarli-VR

!!! Arhiveeritud !!!

Peitis 19.05.17 eufoonium [geocaching]

Tüüp: Tavaline aare
Maakond / linn: Tallinna linn
Raskusaste: peidukoht 1.5, maastik 1.0
Suurus: mikro
Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse!

Kirjeldus:

Aarde on peitnud geopeitur eufoonium, kes kajastab enda tegemisi geocaching.com lehel. Antud aarde peitja ei mängi ise geopeitus.ee lehel ning aarde info ei pruugi seetõttu 100% täpne olla. Vaata kindlasti infot ka geocaching.com lehel, samuti saab aarde omanikuga sealtkaudu ühendust! Kui märkad erinevusi geopeitus.ee ja geocaching.com lehtede vahel, siis anna sellest palun teada geopeitus.ee lehel "Kiri administraatorile" (lehe vasakul pool või allservas) kaudu.

Virtuaalreaalsus (VR) ehk tehistegelikkus on arvutiga loodud maailma ja objektide simulatsioon, mida inimene saab tajuda nägemis-, kompimis-, kuulmis-ja/või lõhnameelte abil.

Antud aare asub kohas, kust on hea vaade Kaarli kirikule, Rahvusraamatukogule kui ka Kaitsepolitseile. Paari sammu kauguselt leiad Eesti esimese virtuaalreaalsuse elamuskeskuse.

Aarde otsimisel autoteele minna ei tohi.

Virtuaalreaalsust saab inimene kogeda kasutades erilist sorti seadmeid nagu näiteks kindaid, mütse, veste, prille, peakomplekte, jooksuradu, spetsiaalseid toole ning muid seadmeid.

“Kõige õigem” virtuaalne reaalsus on selline, milles kasutaja ja maailm saavad üksteist vastastiku mõjutada. Virtuaalne reaalsus muutub vastavalt kasutaja tegevusele ning tajutav viivitus inimese tegevuse ja virtuaalmaailma vahel puudub. Pilt, heli ja tehismaailma struktuur on niivõrd realistlik, et inimene unustab mõneks ajaks pärismaailma olemasolu.

Esimesed virtuaalreaalsuse märkmed on 1860.a. milles prantsuse näitekirjanik Antonin Artaud kasutas oma näidendis illusioone väites, et teatrikülastajad peaksid uskuma, et teatrietendus ongi see õige tegelikkus. Aeg läks edasi, tehnoloogia täienes ning kasutusele tulid analoogtehnoloogial põhinevad prototüübid nagu näiteks Sensorama (1950.a.). Tänapäeva moodsate kõrgtehnoloogiliste lahenduste hulka kuuluvad HTC Vive ning Oculus Rift.

Vihje: pole

Lingid: pole

Aarde sildid: lumega_leitav (2), lahe_teostus (2), lastekäruga_ligipääsetav (1)(täpsemalt)

Geocaching.com kood: GC75WYB

Logiteadete statistika:   127 (99,2%)  1   6   5   1   0   0  Kokku: 140


5 mai 2019 hooldas Kerli [kerlull]

Panen kevadisele aarete hoolduskampaaniale mõeldes siia igaks juhuks märke, et taastasin selle aarde millalgi nädalapäevad tagasi ja arhiivi laskma ei pea, vähemalt mitte veel. Mingi jama on selle püsivusega, aga proovime siis korra veel :)

10 detsember 2018 hooldas Kerli [kerlull]

Aare oli tõesti peidikust kadunud. Taastasin nii kuidas oskasin, tuli üsna identne tegelikult, ainult pliiatsit ei suutnud kuidagi ära mahutada, aga mikro puhul ehk saab andeks :)

10 september 2018 hooldas Kerli [kerlull]

Uus gripis logiraamat "otse põlve pealt" ja mu viimane jupp pliiatsit jäi ka aardesse :)

14 jaanuar 2018 hooldas eufoonium [geocaching]

Uus logiraamat.

9 august 2017 hooldas Olavi [uulaf]

Logiraamatus on ruumi mitu lehekülge. Hetkel ei vaja hooldust.